Navigácia

Podmienky prijatia

Služby poskytované v zariadení pre seniorov


ZARIADENIE PRE SENIOROV

       Zariadenie pre seniorov je určené ľuďom, ktorí dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázaní na pomoc inej fyzickej osoby, alebo poskytovanie sociálnej služby v tomto zariadení potrebujú z iných vážnych dôvodov. V zmysle platnej legislatívy žiadateľ musí byť zadadený minimálne do IV. stupňa odkázanosti.
       Kapacita zariadenia pre seniorov je 115 lôžok. Klienti sú umiestnení v jedno a dvojlôžkových izbách. Zdravotnícka starostlivosť je poskytovaná zmluvným lekárom zariadenia - MUDr. Ján Bartko. Lekár prichádza do zariadenia v pracovných dňoch v dopoludňajších hodinách. Opatrovateľská starostlivosť je nepretržitá, poskytovaná tímom zdravotných sestier a opatrovateliek.
       Zariadenie má vlastnú kuchyňu, stravovanie pozostáva z raňajok, desiaty, obeda, olovrantu a večere, diabetikom sa podáva aj druhá večera. Podávajú sa tri druhy stravy - racionálna, šetriaca, diabetická. Pranie, žehlenie je zabezpečované vlastnou práčovňou, zariadenie zabezpečuje aj údržbu a obšívanie odevov.
        Na každom poschodí sa nachádza spoločenská miestnosť s televízorom a kuchynka. Na prízemí je spoločenská miestnosť, miestnosť pre návštevy a jedáleň. Na prvom poschodí sa nachádza kaplnka, kde sa pravidelne konajú sväté liturgie.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.