Navigácia

05.01.2020 Koleda a posvätenie príbytkov zariadenia

       Rok 2020 sa začal krásnou koledou. Do zariadenia prišli kňazi kežmarskej farnosti posvätiť príbytky obyvateľov zariadenia. Kňazov sprevádzal krásny spev a hudba koledníkov. Seniori tak spoločne prežili krásny sviatočný deň.

09.01.2020 Novoročné posedenie

       Rok 2020 sme privítali novoročnou veselicou. Na akordeóne hral jeden z našich seniorov, ktorý zahral všetkým prítomným ich obľúbené ľudové piesne. Zábava bola výborná, niektorí seniori si zatancovali, iní si zábavu užívali tak, že sledovali tancujúcich a pochutnávali si na koláčikoch s kávičkou. Počas prestávky si navzájom priali krásne novoročné vinše.

13.01.2020 Ergoterapia – odkladanie vianočných stromčekov

       V rámci sociálnej terapie sme sa pomaly lúčili s Vianocami a taktiež aj s krásnou vianočnou výzdobou. Pri odkladaní vianočných ozdôb zo stromčekov nám pomáhali aj prijímatelia sociálnej služby. Spoločne sme ich odložili do krabíc, kde budú čakať zase až do decembra.

15.01.2020 Gréckokatolícka liturgia

       V kaplnke nášho zariadenia sa konala gréckokatolícka liturgia, na ktorej sa zúčastnili naši veriaci seniori. Tí boli po liturgii pozvaní do kultúrnej miestnosti na pohostenie, na ktorom gréckokatolícki veriaci podávali šalát s pečivom a koláčiky s kávičkou. O zábavu sa postaral gréckokatolícky kňaz, ktorý toto posedenie spestril krásnym spevom a hrou na gitare. Neskôr sa k nemu pripojil s harmonikou aj náš prijímateľ soc. služby. Naši seniori tak spoločne prežili krásne dopoludnie, z ktorého sa im ani nechcelo odísť.

20.01.2020 Hra BINGO

       Začiatok týždňa sme si spestrili hrou BINGO. Prijímatelia soc. služby sa na túto obľúbenú hru veľmi tešili, a preto sme hrali až dve kolá.

22.01.2020 Muzikoterapia – valčík

       V rámci skupinovej sociálnej terapie, tzv. muzikoterapie sme si prečítali informácie o tanci valčík. Dozvedeli sme sa ako vznikol, kedy sa tancoval a pod. Počúvali sme valčíkové piesne a poniektorí si aj zatancovali.

24.01.2020 Zhrnutie a fotodokumentácia 1. polroka 2019

       Prezeraním fotiek sme si pripomenuli prvý polrok r. 2019. Novší prijímatelia soc. služby mohli vidieť zábery z mnohých akcií, ktoré sa v zariadení konali. Z niektorých fotografií sme sa zasmiali a dobre sa na nich pobavili. Pri iných sme si zaspomínali na už zosnulých prijímateľov soc. služby, našich priateľov.

28.01.2020 Vedomostná súťaž ,,Páli Vám to?“

       Po dlhšej dobe sme sa opäť stretli pri súťaži: „Páli Vám to?“. Súťažiaci boli šikovní, nemali problém uhádnuť slová ukrývajúce sa v tabuľkách. Všetci boli za svoju šikovnosť odmenení.

31.01.2020 Oslava narodenín

       Oslava narodenín bola tentokrát spojená s fašiangovou zábavou. Spoločenská miestnosť bola vyzdobená pestrými fašiangovými dekoráciami, z ktorých niektoré boli vlastnoručne vyrobené našimi seniormi. Seniori si nasadili fašiangové čiapky, masky, fúzy či iné ozdoby a zábava sa mohla začať. Najprv sme však zablahoželali jubilantom, ktorí sa od poslednej oslavy dožili okrúhlych narodenín. Tak ako to býva zvykom, o dobrú náladu sa postaral náš obľúbený harmonikár Oliver.

04.02.2020 Školenie prijímateľov sociálnej služby

       Prijímatelia sociálnej služby sa zúčastnili školenia, na ktorom ich lektor BOZP Ing. Barilla oboznámil s bezpečnostnými a protipožiarnymi predpismi. Po tomto školení boli manažérom pre kvalitu ZPS a ZOS p. Pavlom Ďurčom oboznámení s domácim poriadkom, s postupom podávania sťažností na kvalitu alebo spôsob poskytovania sociálnej služby a s ľudskými právami a slobodami.

11.02.2020 Ergoterapia: výroba valentíniek

       Dnes sme vyrábali Valentínske srdiečka so zaľúbenými citátmi, ktorými sme vyzdobili okná a urobili krásnu nástenku.

13.02.2020 Pečenie Valentínskeho Šarišského koláča

       Pred sviatkom Valentína sme si naplánovali upiecť náš obľúbený jablkový koláč. Seniorky si prerozdelili úlohy a upiekli pochúťku ku kávičke na Valentínske posedenie, ktoré sa konalo nasledujúci deň.

14.02.2020 Valentínske posedenie

       Na sv. Valentína sme si posedeli v kultúrnej miestnosti pri jablkovom koláčiku a káve, zhovárali sme sa o láske, počúvali nádherné piesne, ktoré hral na harmonike jeden z našich seniorov a záverom sme si aj zasúťažili. Seniori sa rozdelili do súťažných družstiev a zvolili si svojho kapitána, ktorý za družstvo odpovedal na kvízové otázky zdvihnutím lopárika z možností A, B alebo C. Toto posedenie bolo príjemným zážitkom pre všetkých zúčastnených.

19.02.2020 Gréckokatolícka liturgia

       V doobedňajších hodinách sa opäť konala gréckokatolícka liturgia, ktorej sa zúčastňuje čoraz viac veriacich seniorov. Po liturgii sa seniori spolu s kňazom a externými gréckokatolíckymi veriacimi zišli v kultúrnej miestnosti na pohostení, ktorí im pripravili gréckokatolícki veriaci.

21.02.2020 Zhrnutie a fotodokumentácia 2. polroka 2019

       V druhej časti fotodokumentácie sme si zaspomínali na spoločné zážitky prežité od júla do decembra r. 2019. Prijímatelia soc. služby mohli vidieť zábery z mnohých letných a jesenných akcií, ktoré sa konali v zariadení, ale aj mimo neho. S nadšením si zaspomínali na Štedrú večeru a na vianočné prekvapenia, ktoré ich čakali pod vianočným stromčekom, či v rámci akcií „Vianočný zázrak“ alebo „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“

27.02.2020 Vedomostná súťaž: ,,Páli Vám to?“

       Na súťaži „Páli Vám to?“ sa opäť zúčastnilo veľa seniorov, ktorí radi súťažia, alebo aspoň fandia súťažiacim.

29.02.2020 Parlamentné voľby

       V našom zariadení máme stále dosť aktívnych seniorov, ktorí sa zaujímajú o politické dianie na Slovensku. Možnosť voliť zástupcov do národnej rady SR mali naši seniori priamo v zariadení, kde tak ako tradične, hlasovali do prenosnej urny.

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.